2010/07/16

طرز تهیه خامه فرم گرفته با استفاده از خامه 30% معروف به خامه صبحانه


خب... قبل از اینکه پست امروز رو شروع کنم یه نکته که الان چند ماهیه تو ذهنم بود ولی خجالت میکشیدم بگم رو مینوسیم... اینکه بلاخره تصمیم گرفتم بگمش هم اینه که مروارید جون و احسانه جون فتح الباب فرمودند! (ضمن تشکر از هر دو شون به خاطر زحماتی که میکشن و در پاسخ دادن به کامنتها کمک بزرگی هستن. چون میدونید که تعداد سوالات خیلی زیاده و من از پسش برنمیام. پس جا داره از اساتیدی که در پاسخ به سوالات کمکم میکنن تشکر ویژه داشته باشم)

حالا اون نکته ای که میخواستم بگم... راستش به نظر من خیلی بهتر میشد اگه دوستان هنرنمایی هاشون رو توی همون پستی که رسپی قرار داده شده، پست میکردن که آرشیو خوبی از عکسهای بچه ها بشه و همینطور کمکی باشه به سایرینی که میخوان اون رسپی رو تست کنن. و البته تزئینهای بسیار زیبایی هم من از دوستان دیدم که هم خودم و هم سایرین میتونن ازش ایده بگیرن. خب... حالا یه مشکل به وجود میاد که فقط من و اون دوست هنرمندی که عکس هنرنماییشون رو گذاشتن ناظر کار خواهیم بود... پس دوستان میتونن بعد از اینکه توی پست مورد نظر عکسهاشون رو گذاشتن، توی پست همون روز ( یعنی جدید ترین پست که همه بهش سر میزنن) هم لینک صفحه رسپی رو بدن که همه بتونن فیض ببرن. اینطوری هم کارا درست آرشیو میشه و هم همه دوستان انرژی میگیرن و تحریک میشن که دست به کار شن!

خیلی تو هم تو هم گفتم؟ امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشید. البته این فقط یه ایده است که به بقیه میتونه خیری برسونه... وگرنه واسه من که فرقی نمیکنه چون من هر روز همه کامنتها رو توی هر پستی که باشه میبینم و میخونم.


و اما چیزی که خیلی ها منتظرش بودن.... این شیوه تهیه خامه فرم گرفته، تضمینی جواب میده و طعمش هم خداییش عالی میشه. فقط کمی صبر و حوصله میخواد. و واسه افرادی مثل من که با کمبود امکانات مواجه هستن عالیه. دوستان همه میدونن که خامه واسه اینکه خوب فرم بگیره باید حتما بین 30 تا 36 در صد چربی داشته باشه. که اصطلاحا در دنیا به "ویپینگ کریم" معروفه. ویپینگ کریم رو کافیه کمی با همزن هم بزنی و کاملا سفت و فرم گرفته میشه. ولی..... واسه امثال من که دستشون از دنیا کوتاهه و تنها خامه ای که در دسترس دارن، همین خامه 30 درصده که توی پاکتهای صورتی رنگ به عنوان خامه صبحانه فروخته میشه ... این گزینه تنها چاره است.

استفاده از پودر خامه هم گزینه خوبیه و یا خامه های ویپینگ گیاهی و یا خامه های آماده ولی بذارید یه چیزی رو بدون تعارف بگم... من خودم آدمیم که عاشق خامه است و از خالی خالی خوردنش هم لذت فراوانی میبره (ششششش.... کسی این رو به آقای شوهر نگه. آبروم میره! آخه من کلی کلاس واسه اش میذارم که مثلا رژیم غذایی بسیار سالمی رو دنبال میکنم!!!) و خیلی هم کیک خامه ای با انواع خامه ها رو خوردم ولی باید اعتراف کنم که این یکی از همه اش خوشمزه تره. دلیلش هم کم چرب بودنشه. یعنی حتی اگه قاشق قاشق خالی خالی بخوریش هم اصلا زیر دل نمیزنه چون کم شیرین و کم چربه. ولی شما بچه های خوبی باشید و توی خونه این کار رو نکنید!

فقط یه نکته رو از همین الان بگم که خیلی خیلی مهمه... این شیوه واسه تابستون جواب نمیده. یعنی زود آب میشه. حتی زیر کولر! پس تابستونا میتونید باهاش ترایفل و این جور چیزا درست کنید ولی زمستونا واسه تزئین کیک عالیه.

نکاتش رو کامل توضیح میدم. زیاد هم عکس گرفتم که خوب خوب خوب متوجه بشید.

خب بسم اله بگیم و شروع کنیمهر کدوم از این بسته های خامه پاکت صورتی با مارکهای مختلف معمولا 200 تا 210 میلی لیتر هستن که به ازای هر دو تا پاکتش ما نصف لیوان شکر لازم داریم. یعنی برای هر 400 تا 420 میل خامه تقریبا 100 گرم شکر

واسه یه کیک ساده دایره ای به قطر تقریبی 21 تا 23 سانت این مقداری که میگم جواب میده. البته اگه چیزی اضافه اومد هم این خامه به خوبی فریز میشه. یعنی ماهها توی فریزر توی ظرف در بسته میتونید نگهداری کنید. ولی خیلی مهمه که کنار مواد بودار نباشه که بو جذب نکنه و حسابی هم در ظرف کیپ باشه که هوا نبینه. از فریزر در آورده و خوب میزنیم و عین روز اولش میشه. پس کلا چیز کار درستیه!

پاکت خامه ها رو که باز کردید حتما آب توی پاکت رو بریزید دور ( یا بریزید توی سوپ یا میلک شیک یا...) چون ما این آب اضافی رو لازم نداریم.حالا شکر رو بریزید روش.

توصیه میکنم اگه عجله دارید از ظرف فلزی استفاده کنید. ولی من معتقدم کاری که عجله ای باشه پایان جالبی نخواهد داشت. دیگه خود دانید!با چنگال فقط به اندازه ای که شکر توی خامه مخلوط شه همش میزنیم.

واسه کمک میتونم پیشنهاد کنم که تا ده بشمارید و بعد دست نگهدارید!بعد میذاریم توی فریزر تا تگری بشه.

حالاااااااااا...... اگه زمستونه که معمولا 20 دقیقه ای آماده است. ولی اگه تابستونه.... بعد از 20 دقیقه این شکلی میشه که میبینید.من معمولا زمستونا هر ده دقیقه یه همش میزنم. و بعد از 20 دقیقه هم آماده است.

ولی الان که هوا گرمه... این عکسی که میبینید بعد از اینه که دوباره نیم ساعت دیگه هم توی فریزر مونده بوده! باز با چنگال اطرافش که تگری شده بود رو هم زدم و به وسط ظرف منتقل کردم.بعد از نیم ساعت دیگه... این تصویر نهاییشه. یعنی چه زمستون چه تابستون. چه سیبری چه استوا. باید به یه همچین حالتی برسید. رگه های یخ رو به وضوح باید توی خامه تون ببینید. این مرحله اش مهمه!

اگه این فرمی نشده باشه توی کیفیت نهایی خامه تاثیر میذاره.پیشنهاد میکنم اگه تابستونه یا اینکه فر روشنه و آشپزخونه تون گرمه... برید توی اتاق جلوی کولر بشینید.

من از اول توی یه ظرف پیرکس گنده ریخته بودمش و دیگه توی همین ظرف کارم رو ادامه دادم. همینطور که قبلا گفتم اگه عجله دارید باید توی ظرف فلزی بریزید که سریع تر یخ بزنه. ولی بعد تو این مرحله باید به یه ظرف دیگه منتقلش کنید چون میخوایم با همزن بزنیمش و ظرفتون خط میافته. حواستون باشه که توی ظرف از جنش "روی" هم نزنید چون خامه تون خاکستری رنگ میشه. توی ظرف استیل میشه .... ولی ظرفتون خط میافته. پس بهتره که یا از ظرف استیلی که دیگه دوستش ندارید استفاده کنید و یا شیشه ای و یا پلاستیکی. من خودم به لحاظ تنبلی در امر ظرف شستن... از اول میریزمش توی پیرکس و میذارم فریزر.

مهمه که ظرفتون خیلی خیلی بزرگ و جادار باشه چون خامه قراره افزایش حجم بده. حداقل شش برابر میشه!من هر پنج دقیقه ای یه عکس واسه تون گرفتم که کیفیت کار رو ببینید. همینطور که میبینید در اوایل کار ، خامه کاملا آب میشه. ولی صبور باشید و همینطور به همزدن ادامه بدید.در اوایل کار، شما خامه رو بره بره ای میبینید یعنی تیکه های چربی توش مشاهده میشه. به هم زدن ادامه بدید. توی این تکنیک شما لزومی نداره که از ظرف یخ استفاده کنید و به همین شیوه ای که میگم سریع به نتیجه میرسید.و باز 5 دقیقه بعد. البته تا اینجای کار دیگه همزن بیچاره تون باید داغ کرده باشه. من اون موقع که بچه بودم خونه خودمون کولرش پایین بود. میرفتم جلو کولر مینشستم که بادش مستقیم بخوره پشت همزن و خنک نگهش داره. ولی الان که کولر اسپلیت داریم دیگه نمیشه و با سلام و صلوات همزنم رو زنده نگه میدارم!و باز 5 دقیقه بعد... همینطور که میبینید دیگه تیکه های چربی از بین رفته و خامه کاملا یکدست و لطیف و پفکی شده. ولی شما به کار خودتون ادامه بدید و گول ظاهرش رو نخورید! البته زمستونها خیلی سریعتر فرم میگیرهو 5 دقیقه بعد... این دیگه آخر کاره. همینطور که میبینید اثر پره ها کاملا توی خامه میمونه و با این کیفیتی که میبینید شما میتونید به راحتی کیک ها تون رو هر مدلی که خواستید تزئین کنید. ( ولی نه در تابستان!) تو این مرحله دیگه میشه اسانس و رنگ به خامه اضافه کرد. حتما واسه تزئین کیک به خامه تون اسانس خوشبو اضافه کنید چون همین یک قطره اسانس تاثیر زیادی توی نتیجه کار داره. و خودتون حتما وارد هستید که بیشتر از 3 قطره اسانس، خامه رو تلخ میکنه.

من پیشنهاد میکنم که کیکتون رو از روز قبل درست کنید و سلفون بکشید و توی یخچال نگهدارید و در روز جشن خامه رو درست کنید و سریع به تزئینش بپردازید. ولی اگه خواستید خامه رو از قبل درست کنید... با همون شرایطی که گفتم نگهداری کنید و موقع استفاده دوباره خوب بزنید که به همین کیفیت برسید.واسه اینکه خوب متوجه شید که کیفیتش چه جوری میشه من ظرف رو وارونه کردم و عکس گرفتم تا متوجه شید که چقدر خوب سفت و فرم گرفته و عالی میشه. جالبه من سه چهار دقیقه اینجوری نگهش داشتم که چندتا عکس بگیرم و با وجود اینکه خونه مون داغ بود ولی از توی ظرف تکون نخورد!
امیدوارم که دیگه متوجه شده باشید که جریان از چه قرار بود و امیدوارترم که خامه هاتون خوب فرم بگیره و خراب نشه. ولی اگه بار اول و دوم خوب از آب در نیومد غصه نخورید چون با تجربه همه چیز درست میشه.

با این خامه من این کیک "بلک فارست" رو درست کردم که اگه عمری باقی بود ( و تا فردا راه تنفسم کاملا بسته نشد!) فردا تایپش میکنم.

آپديت:
لازمه یه تجربه ای رو باهاتون در میون بذارم: اين شیوه فرم دادن به خامه با خامه پاکت صورتی موجود در بازار صد درصد جواب میده. فقط... یه موردی که بهش برخوردم اینه که خامه مارک میهن جنسش فرق میکنه! من این موضوع رو برای این لحظه دارم میگم چون امکان داره فردا پس فردا باز کیفیتش عوض شه! ببینید دوستان... شما معمولا وقتی میخواید خامه رو از پاکت خارج کنید کافیه سرش رو با قیچی ببرید و یه تکون بهش بدید و خامه قالبی به شکل مکعب مستطیل میافته توی ظرف. اگه این اتفاق افتاد که نشون میده جنس خامه مناسبه و صد درصد خوب فرم میگیره. اما با خامه مارک میهن من تجربه کردم که خامه قالبی بیرون نمیاد و مثل خامه زده شده است و باید با قاشق خالیش کنی. و بعد هم وقتی توی فریزر میذاریمش به جای اینکه تگری بشه بافتش مثل بستنی میشه و هرچی هم که توی فریزر بمونه بازم تگری نخواهد شد. در نتیجه بعدا هم هرچی پدر همزنتون رو دربیارید بی فایده خواهد بود و فرم نمیگیره! ولی خب در عوض این نوع خامه واسه درست کردن دسرهایی مثل پاناکتا و یا بستنیها خیلی خوبه. من همیشه از کاله و پگاه برای این شیوه فرم دادن به خامه استفاده میکنم و جواب میده. البته خب هیچ مارکی کیفیت خامه اش استاندارد نیست. اون تگری شدنه رو همیشه مرجع قرار بدید.
این تجربه ای بود که گفتم بدونیدش بد نیست.

268 comments:

«Oldest   ‹Older   1 – 200 of 268   Newer›   Newest»

سلام طیبه جان
رسیدن بخیر عزیزدلم

واااااااااای این مدت هر شب سر میزدم اما به نتیجه ای نمی رسیدم

جات خیلی خالی بود گلم

عیدت هم مبارک

آموزش این دفعه هم عالیه اما متاسفانه عکسها باز نمیشه

هورراااااااااااا به افتخار بازگشت شف عزیز

آخ جووووووووووووووون
دوباره راه افتاد. خیلی ممنون بابت این آموزش از نون شب واجب تر :))))))))))))))))

نمی دونم اینجوری باید بپرسم یا نه ولی بسم اله: در مورد باترکریم ایتالیایی یه سوال داشتم که همون جا پرسیدم. ممنون می شم راهنماییم کنین.

مرسی شف عزیز
ممنونم بابت شور مضاعف و دوباره ای که با آمدنت به ما دادی.
من که بجز دوران خردسالی دیگه توقع فرم گرفتن از این خامه های صبحانه را ندارم.
یادمه با ظرف یخ و نمک و .......... کلی بند و بساط آخر هم فرم نمی گرفت..........
البته با دستور شما حتماً باید امتحان کنم!

تفاوت بلک فارست ها چقدر زیاده.........
البته منظورم بلک فارستی بود که قبلا به عنوان روز معلم برای استادم درست کردم و دست پخت شف
این هم عکسش
خودتان تفاوت را ببینید
http://picasion.com/show/12866747/

سلاااااااااااااااااااااام،

خب خدا رو شکر که برگشتید. اول از همه فوت پدربزرگ آقای همسر رو تسلیت می گم. خدا قرین رحمتشون کنه.
امیدوارم حالتون هم زودی خوب بشه. من تا به حال توی صف لپ تاپم بودم، با نت بوکم نمی تونم فارسی بنویسم، مصبر می آمدن دعوا می کردن.

فقط خواستم یک دالی کنم و بگم که خوشحالم که برگشتید. در پستون هم شرمنده کردیدها!! کار اصلی رو شما می کنید.
آقای همسر مثل شمر بالای سر من ایستاده، لپ تاپ رو می خواد!! شارژر لپ تاپ خودش رو جا گذاشته سر کار!! نت بوک هم برای انگشت های ایشون کوچیکه!!

تا فردا

فائزه

سلام طیبه جون
همیشه سلامت باشی بهت وابسته شدیما
اینجا نمیدونم چرا خامه هاش سفید نیستن فکر میکنی راهی هست خامه کاملا سفید تهیه کرد.ازون سوالا پرسیدم
شنیدم برای اینکه خامه فرم خوبی برای تزیین بگیره بهش سفیده تخم مرغ یا آگار اضافه میکنن .اگه میشه
اندازه هاش چقدره
کیک ساده پتاد چاپ ترتیا رو درستکردم خیلی خوب شد ممنون
اگه ممکنه کیک شکلاتی هم تو لیست انتظارت قرار میدی؟
دست گلت درد نکنه

مرسی شف جون
میدونی که مدتها منتظر این پست بودم
:)
میخوام درستش کنم حتمن نتیجرو خبر میدم

سلام طیبه جون
یه سوالی راجع به کیک شکلاتی بدون آرد داشتم که توی پست خودش مطرح کردم . ممنوم میشم جوابم رو بدی
این خامه ی فرم گرفته هم خیلی جالب بود. آخه من هر موقع درست میکردم و به مرحله ی دیدن تیکه های چربی میرسیدم فکر میکردم دیگ خراب شد و می انداختمش دور !!!!

واااااااااي خداي من سلام طيبه جان.
من يه مدتيه ميام و ميرم و نمي تونم پست بذارم.پوكيدم بابا.
تاه حالا هم كه عكسات رونمي تونم ببينم.
با اين حال همين كه بازم او مدم و پست گذاشتم بسي خوشحالم.دووووووووووووست دارم.

سلام طیبه جون.خوش اومدی عزیزم.من خیلی وقته که نمیتونم عکس ها رو ببینم چیکار کنم؟

دوای درد ندیدن عکس ها:
1- شکر خدا
2- صبر
3- دعا به درگاه الهی
4_ اینجا ایران است
با این چهار گزینه کمی آرامش پیدا می کنید

@ فائزه

اینجا دستور یک کیک شکلاتی هست دوست عزیز:

http://cheftayebeh.blogspot.com/2010/04/blog-post_2124.html

خوشحالم مروارید جان به نت دسترسی پیدا کردی.
خانم من هنوز لیست کارگاه و ندادم به استاد
اگر می خواهی چیزی اضافه کنید بفرمائید

آنو

خيلي وقت بود منتظرش بود! دستت درد نکنه خانومي مرسي واقعا مرسي فقط حيف که عکساشو نميتونم ببينم الان 2 هفته است که دارم فکر ميکنم چيکار کنم که عکسا باز بشه!!! واقعا مغزم ديگه درد ميکنه!! راه حلي سراغ ندارين

مرسی یه دنیا ! اگه من این پست رو قبلا خونده بودم ، یه کاسه استیل نو رو به فنا نمیدادم !!!!
یه چیز دیگه ... منظورت این بود که توی تابستون به فکر فرم دادن خامه توی خونه نباشیم و از قنادی خامه فرم گرفته بگیریم ؟!!! همون کاری که تقریبا من همیشه میکنم ؟!

احسانه جون،

آقای همسر خواب بودن اون موقع. نت بوک برچسب حروف فارسی نداره،
منطورتون رو از لیست نمی فهمم!!

@ آنو

دوست عزیز، از اسمش رو نبر استفاده کنید.

بنا به دستور شف جان

تپناد

http://www.bilder-space.de/bilder/0574d2-1279349528.jpg

لینک رسپی

http://cheftayebeh.blogspot.com/2010/04/blog-post_06.html?showComment=1279350574827#c3281754948587664193

مرواریــــــــد جان؟
لیست خوب ها و بدها دیگر!!!!!!!!!!!
خودت حکم مصبری بهم دادی حالا یادت رفته(گریه)...........

احسانه جون؟؟؟؟

مگه خودتون نگفتید دفعه قبل که اسمم تو لیست بدها نیست؟!!!
بابا مصبرمون آلزایمر گرفت تموم شد رفت!!! آخی امتحانتون خسته اتون کرد؟!! آخیییی
یا شاید از بس همه امون به این صفحه زی زی گولو خیره شدیم، قاطی کردیم!!!

مرواریـــــــــــد جون؟؟؟؟؟؟؟؟
من گفتم
اما الان هم می گم هنوز تحویل ندادم هنوز وقت هستا!!!!!!
اتفاقاً جاتون خالی همشو با هم دارم
آلزایمر
خستگی امتحان
)این زی زی گولوها (مگر اینکه دستم بهشون نرسه...))
ببین دیگه چه شود(خنده). طیبه جون نمی خواهی از این شکلک ها برامون تعبیه کنی؟(خنده).

راستی شف جان این قضیه فرش قرمز مامی سایت چی چیه؟
حالا اگر رفتین فرش قرمز به ما هم بگین بیایم نگاهتون کنیم. اگر اجازه هم دادین براتون دست بزنیم و تشویقتون کنیم؟

اول از همه یه تشکر ویزه از شف عزیز و دوست خوبم احسانه جان دیشب مهمون داشتیم و حسابی هم لذتشو بردیم. از دستور کیک اسفنجی و تست کاپ گوشت با سس بشامل و شوگرفلاورزو زله بروکن
گلاس و ته چین
احسانه جان همه چیز عالی بود. اگه نت یاری کنه فردا عکسارو میزارم. بخاطر همه چیز ممنونم.
منکه خودم رو راحت کردم با خامه های آماده ولی این روش هم یه چیز دیگه است....
یه سوالی برام پیش اومده برا موس کیک. من خامه رو فرم دادم بعد وزلاتین رو اضافه کردم ولی حالت رون نبود و مجبور شدم تو مایکرو بزارم یه کم روون بشه نباید خامه رو فرم میدادم؟/
با بهترین ارزوها

طیبه جمن چرا من عکسها را نمی بینم ؟

یعنی واقعا بین این همه آدم یکی نیست آدرس فیلتر شکنش رو بذاره منم ببینم؟

سلام دوست عزيز
خيلي وقته كه سايت زيبا و آموزنده شما رو ميبينم
ولي الان يه مدته كه عكسها باز نمي شه
لطفا يه كاريش بكن
مرسي

سلام دوست عزيز
من تازه با وبلاگ شما آشنا شدم كارتون حرف نداره
ميخواستم بپرسم توي دستورها منظورتون از ليوان چيه؟همون پيمانه هاي اندازه گيري استاندارده؟

شف جونم سلام
همین امشب درستش کردم
اینم لینکه عکسش:
http://www.Free-Picture-Host.com/images/5bOABA1279380857.jpg

فوق العاده خوشمزه و سبک و دلچسب بود
مخصوصن با اسانس مورد علاقه شف جون (طعم موز) خیلی خیلی خوشمزه شده بود
ممنونتم:)

سلام

ممنون از توضیحاتتون
می خواستم بپرسم یعنی به هیچ عنوان نمی تونیم از این خامه در تابستان استفاده کنیم؟
در تابستان از چه جایگزینی استفاده کنیم که یک خامه خوب برای تزئین کیک داشته باشیم؟

مهدیه جون
دوست عزیزم
تو قسمت کامنت ها اسمی از آدرسهای ف ی ل ت ر / ش ک ن نیاد بهتره
برای احتیاط
ممکنه خود وبلاگ هم دیگه نتونیم ببینیم
سعی کن از یه طریقی پیداش کنی و نصب کنی تا بتونی عکسارو ببینی
اگر هم خواستی ایمیلت رو بده من برات فابل زیپ شدش رو سند کنم
که البته بهت میگم چطوری بازش کنی و روی سیستمت نصب کنی

شف عزیز
یک خواهش
من دوست دارم وقتی در جایی از کارگاه کامنتی گذاشته شود از طریق ایمیل با خبرشوم.
یادمه قبلا شما گفته بودید و من هم با اون روش انجام دادم و از اونجائیکه گیج می زنم نتونستم........
حالا چاره ای هست؟
ممنون

من بگم احسانه جون؟
البته با اجازه شف جون
:)

وااااااااااااای من ذوقمرگ شدم
یعنی اون چیزی که واقعا نیاز داشتما
برا اشپز تازه کاری مثه من واقعا ضروری بود
بوس فدات مرسی طیبه جان

ئه! اون قبلی من بودم
از ذوقمرگیدگی بدون اسم کامنتم پرید اومد :D

دوست عزیزی که به صورت ناشناس پیغام گذاشتن:

منظور از یک لیوان، واقعا لیوانه.
یک لیوان شکر: 200 گرم شکر است
یک لیوان آرد: 125 گرم آرد است.

@ زهرا

دوست عزیز به این لینک یک نگاهی بیندازید. پایین عکس آخر شف در موردش توضیح دادن:

http://cheftayebeh.blogspot.com/2010/03/blog-post_08.html

ممنونننننننننن.
خیلی لطف میکنی.
shmahdiye@yahoo.com

@ احسانه:
نه اون شیوه ظرف یخ خوب جواب نمیده احسانه جون
منم یه عمر موهام رو پای این شیوه سفید کردم و جواب نداد
ولی این یکی ردخور نداره
تضمینیه


بله من در رسپی بلک فارست کامل توضیح دادم که خیلی تنوع داره این کیک
کیکت خیلی خوشگل شده احسانه جون و صد در صد خوشمزه

من تو کف اون وایت چاکلت شیوینگت موندم


@ مروارید:
این تو نوبت بودن بد دردیه و منم بهش گرفتارم
ابراز همدردی میکنم@فائزه:
مگه شما کجا زنگی میکنید که خامه اش سفید نیست؟
اگه خارج از ایرانید که باید از بسته های ویپینگ کریم خریداری کنید
مگه نیست؟

بله آگار آگار و ژلاتین هر دو خامه رو سفت میکنه و تبدیل به موس میشه ولی دیگه به سبکی و خوشمزگی این خامه نیست و کمی بافتدار میشه
سفیده تخم مرغ رو توصیه نمیکنم


کیک شکلاتی هم چشم


@marjaneh :
البته باید بگم که از این مرحله ای که من نشون دادم اگه بیشتر هم بزنیم دیگه میبره و تجزیه میشه
ولی دیگه آدم اینقدر خسته است و دلش واسه همزنش میسوزه که دیگه خود به خود ادامه نمیده


@محدثه و آنو و tilee:
بعد از ساعت 12 شب فیلترش رو برمیدارن
البته اگه بیدارید


@گلی :
بستگی داره چقدر هوا گرم باشه
ولی کلا این شیوه خامه فرم گرفته در برابر گرما مقاوم نیست
اما اگه توی خونه خنکه جواب میده
توی خونه ما منم ذوب میشم چه برسه به خامه


آره من بچه که بودم دو تا از کاسه های مامانم رو خط خطی کردم و کتکش رو هم خوب خوردم
البته چون پرفهای از جنس روی باعث میشد خامه هام خاکستری بشه ترجیح میدادم کتکه رو بخورم


@مروارید:
بله مروارید جون منظورم همین بود که لینک رسپی رو به دوستان بدید که بدونن شما هم آپدیت کردید
:p

و البته چه خوشگل و چه خوشمزه


@احسانه:
کامنتها قابلیت شکلک ندارن ولی من یه فکری واسه اش میکنم ببینم میشه یا نه


ایمیل میکنم واسه ات
البته اگه وقت کنم اصلا ایمیل چک کنم


@ آرتا
خدا قوت آرتا جون
چه با انرژی هستی من که از این جونا ندارم

منتظر عکسها هستیم

فکر کنم بهتره یه کم از ژلاتینت کم کنی
من خودم چون دستم تنده به اون مرحله بستن نمیرسه
ولی واسه سادگی کار بهتره از ژلاتینش کم کنی


@صدیقه و مهربانوو مهدیه:
چند روز دیگه هم صبر کنید ایشالا از فیلتر در میاد


@Anonymous:
من " کاپ" رو لیوان ترجمه میکنم
ولی همون پیمانه استاندارده


@Hani :
عالی عالی عالی
آدم حظ میکنه
هم خامه عالی فرم گرفته هم کیک اسفنجی عالی شده بود
کارت حرف نداره
کلی لذت بردم از کارات امشب
ماشالا


@zahra:
موس بهترن گزینه است
یعنی ترکیب ژلاتین با خامه
البته به سبکی و نرمی خامه نیست ولی باز خوشمزه است
این هم جواب میده اگه اونجا به اندازه شهر ما گرم نیست
فقط عمرش کوتاه تر میشه


@احسانه:
سمت راست در قسمت "سابسکرایب تو کامنتس" میتونی هر گزینه ای رو که دوست داشتی انتخاب کنی
با اکاونت یاهو و یا گوگلت میتونی
و یا آخرین گزینه که نوشته اتم
در اون گزینه به "فید" کامنتها سابسکرایب میکنی
بعد توی براوزرت مثلا "فایر فاکس" در قسمت" بوکمارک" در تولبار "بوکمارکز تولبار" در منوی کرکره ای "کارگاه آشپزسازی " که ایجاد شده همه کامنتها رو به روز خواهی دید

اگه متوجه نشدی که مصور توضیح بدم

ولی در کل زیاد پیچیده نیست
خیلی ها از گوگل ریدر و یا یاهو استفاده میکنن

من البته خواستم فید برنر رو درست کنم که همه ایمیل بدن ولی متاسفانه چون تو وبلاگ فارسی مینویسیم ( و پینگلیش) کلماتمون رو توهین به حساب میاره! و جزء سایتهای "بد" میشناسدش
دو روز کامل گرفتارش بودم و نشد
حالا هنوز دارم روش کار میکنم

مرسی مروارید جون من آفلاین تایپ کرده بودم الان پاسخهای شما هم رودیدم
مرسی

چه کرده مــــــــــــروارید جون
مـــــــــــــــــرسی من الان دیدمش

خیلی ممنون مروارید جون و طیبه خانم،لطف کردید

یک سوال هم در قسمت کیک ولنتاین پرسیدم، خیلی ممنون می شم اگه جواب بدید، شرمنده :">

فائزه

سلام طیبه جون

اینجا(استرالیا) ویپینگ کریم هاش کرم رنگه منظورم اینه که مثل ایران کاملا سفید نیست.
ممنون از راهنماییت
موفق باشی

سلا طیبه جون
دلم خیییییییییییلی تنگ شده بود ولی متاسفانه هنوزم عکسهام باز نمیشه،راستش هر روز اولین کاری که میکنم تا میام پشت میزم روشن کردن کامپیوتر و صبح بخیر گفتن به شماست،تا ظهر هم تا وقت کنم باز یه سرکی میکشم آخه واقعا ازت انرژی مثبت میگیرم،آشنایی با سایت تو یکی از بهترین اتفاقات امسال من بوده خیلی خوشحالم که واسه خودم یه دوست به این خوبی پیدا کردم تا حالا خیلی از غذاها و دسرها رو درست کردم و همه هم عالی شدن ،اگه لطف کنید واسه باز شدن عکسها منو هم راهنمایی کنید واقعا ممنون میشم
ضمنا من هر بار برای سند کامنتهام مشکل دارم لطفا یه توضیحم در این باره بدین
دوستت دارم
بهاره

سام خانوم.متاسفانه برای منم هیچ کدوم از عکسها دیده نمیشن.

@فائزه:

جالبه که گاوهایی که در فضای آزاد و مراتع هستن خامه شون مایل به زرد میشه

این خامه های سفید ، گاوهاش غذای مدرن میخورن

خلاصه اون خامه شما باید ارگانیک باشه
:p

من توصیه میکنم ویپینگ کریم با بیس گیاهی بخرید
اون دیگه کاملا سفیده

@بهاره:
عکسها که فعلا چاره ای نیست

برای کامنت ... اگه جیمیل دارید خیلی کار ساده و راحت میشه
با اکانت جیمیل وارد وبلاگ شید و کامنت بذارید
موفق باشید

عزیزم سلام
میشه بگی واسه داشتن خامه شکلاتی دقیقن باید چکار کنم؟

مرسی

اگه به خامه فرم گرفته کاکائو اضافه کنیم خامه کاکائویی میشه
اگه شکلات اضافه کنیم موس شکلاتی میشه
واسه چه کاری میخوای؟

واسه تزئین کیک میخوام عزیز
میخوام طعم و رنگ شکلات بگیره
عملیه؟ یا باید رنگ قهوه ای بزنم؟
ولی همون طور که خودت گفتی فکر کنم پودر کاکائو جواب بده نه؟
فقط کی باید اضافه کنم؟ همون اول یا وقتی کاملن فرم گرفت؟

یک قاشق آب و یک ق قهوه فوری رو حل کن. وقتی سرد شد توش 2 ق غ کاکائو بریز در آخر به خامه اضافه کن

سلام
من حتما باید تو همین تابستون درستش کنم
حتی اگه خراب بشه
من که نمی تونم تا زمستون صبر کنم
آخه یک عمریه دنبال دستور تضمینی هستم

خوشمزه تر از غذا هاتون زبانتونه .

شف جون من طبق دستور خامه رو درستیدم و واقعا خوب فرم گرفت و خوشمزه هم بود (تازه بدون اینکه عکساشو ببینم!!) ولی یه سوال این مقدار شکر که تو دستور دادین قابل کم کردن هم هست؟ ... اگه شکر رو کم بریزم خراب نمیشه؟

آفرين
:D

نه به هيچ عنوان شكر رو كم نكنيد. خراب ميشه

البته من خودم كمش كردم و به اينجا رسوندمش. از اول بيشتر بوده. ولي كمتر از اين باشه خوب سفت نميشه

سلام عزيزم من باز نميتونم عكسهات رو ببينم چيكار بايد كنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ )):

Tayebeh jan,manam taghriban hamishe yeki dar mion axato mibinam :( shoma in hame zahmat mikeshi ax migiri,bad... :(

سلام شف جون، یک سوال اساسی‌ دارم که بد جوری مدتهاست ذهنم رو مشغول کرده، نمیدونم چرا تکسچر ویپینگ کرم رو اصلا دوست ندارم، یعنی‌ واسه کیک و رولت دلم می‌خواد خامه سفت و ضخیم تری داشته باشم نه پوک و سبک مثل خامه زده شده! پیشنهادتون چیه؟

كرم آنگلز
يا باتركريم
و يا اصلا باتركريم كاسترد
اينا سنگينن

دوتاي دوم رو اينجا گفتم
اولي رو قسمت نشده بگم
يه جور كاسترده با زده تخم مرغ
رسپيش رو اينترنت زياده

اين يه نمونه شه
http://www.joyofbaking.com/CremeAnglaise.html

فوق‌العاده ممنون، باتر کرم کاسترد رو تو فغانکفغتا کغانتس دیدم، حتما درست می‌کنم. اصلا می‌خوام خود کیک رو این هفته درست کنم انشاالله .باز هم ممنون

سلام طيبه جان ديروز خامه را درست كردم با همزن غذاساز درست كردم زود فرم گرفت وسط رولت كه گذاشتم البته رولتم سرد سرد بود تو يخچال كه رفت نيم ساعت بعد رفتم ديدم شل شده و شر زده با قيف هم شكوفه زدم اول فرم گرفت باز تويخچال كه رفت شكلش را ازدست داد نيم ساعت بعد كجاي كار مشكل داشته اينم بگم اول خامه را درست كردم بعد رولت را و خامه را گذاشتم توي فريز دوباره در آوردم زدم دورش سفت شده بود مثه بستني اما وقتي برداشتم ازش ديدم وسطش شل مثه خامه آب شده وقتي تو غذاساز البته با همزنش زدم ها ريختم دوباره خودش و گرفتو قابل فرم دادن شد اما وقتي تو يخچال رفت نيم ساعت بعد شل شد براي همين من نيم ساعتي توي فريزر گذاشتم بعد ديگه خامه تغييري نكرد بنظر شما بايد بعد از ريختن توي كيك و فرم دادن بهتر نيست نيم ساعتي توي فريزر بگذاريم و بعد در يخچال بگذاريم ممنون از جوابتون

من معمولا خامه رو در آخرين مرحله كار ميكنم كه به اون دردسر نيافتم
اما اين خامه رو فريز هم ميشه كرد. پس مشكل از زمان ساختش نبوده
فقط چيزي كه هست من وقتي فريزش ميكنم توي ظرف در بسته ميذارم كه هوا نبينه
وقتي ميخوام استفاده اش كنم از نو ميزنمش. ولي جالبيش اينه كه حتي بعد از چند ماه هم خامه ام يخ نزده و هنوز بافت پفكيش رو داره. و سريع دوباره فرم ميگيره

اينكه ميگيد وسطش آب شده بوده شايد به خاطر اينه كه زياد زده شده بوده و به كره تجزيه شده بوده . شايد

ولي يه نكته اي كه من بارها از شفهاي مختلف شنيدم اينه كه بايد با همزن بزنيمش كه به ميزان زيادي هوا بينش بره و پفكي بشه
با "فود پراسسور" كه بزنيمش سفت ميشه اما هواي كافي توش نميره كه پفكي بشه

من زياد با اين مدل خامه رولت درست كردم. توي زمستون خوب شكل ميگيره
توي تابستون سريع عين هميني كه گفتيد وا ميره
البته اينجا واقعا گرمه

پس من تابستونا وسط رولت رو با كريم چيز فراستينگ پر ميكنم. يعني به همين خامه مون پنير خامه اي اضافه ميشه كه كاملا سفتش ميكنه و اصلا وا نخواهد رفت

ببخشيد خامه شيرين شده قنادي كه ميگن بايد چطور هم بزنيم چون من كه بيرون ديدم داشتن سفت بود مثه بستني زعفراني يا مثه كره قالبي بود بايد بزاريم نرم بشه شل نشه در اينصورت سفت كه نميشه همزن ميشكنه بايد چكار كنيم ممنون

متاسفانه تجربه اي ندارم. من از اون خامه ها نميخرم

طیبه جون
من یه کم وسطاش گیج زدم اول که خامه را با شکر مخلوط می کنیم میذاری فریزر بعد هر 10 یک بار می یاریم بیرون میزنیمش کلا 20 دقیقه. اون وقت بعد از 20 دقیق نان استاپ می زنیمش تا فرم بگیره؟؟؟

اون بیست دقیقه اولیه که گفتم زمان دقیقی نیست با سرمای فریزر متغیره
شما هر از گاهی یه سری به فریزر بزنید و یه همیش بزنید ببینید تگری شده یا نه
مهم اینه که کاملا بافتش تگری باشه
همه جاش مثل یخ در بهشت تگری باشه
اصلا مایع نباشه
و مسلما به یه تیکه یخ هم تبدیل نشده باشه

پس این شرایط که جور شد بعدش دیگه با همزن برقی همش میزنیم (بلندر جواب نمیده چون باید هوا توش بره) اینقدر میزنیم که سفت سفت بشه

ولی اون مرحله تگری شدن اولیه اش بسیار مهمه

کیک تولد با استفاده از دستور کیک اسفنجی و خامه فرم گرفته

http://shagerdeashpazi.blogspot.com/2011/04/blog-post.html

درست كردن اين خامه خيلي هم آسون نيست شما واقعا عالي كار كرديد. كارتون آفرين داره

مقش شب بهاره جون:

https://skydrive.live.com/?wa=wsignin1.0&cid=4caa14d7a92ba818&sc=photos#!/?cid=4caa14d7a92ba818&sc=photos&id=4CAA14D7A92BA818!128!cid=4CAA14D7A92BA818&id=4CAA14D7A92BA818!117&sc=photos

این چه عالی فرم گرفته . حرف نداره

طیبه جون اگر بخوایم خامه فرم گرفته رو شکلاتی کنیم باید پودر کاکائو اضافه کنیم؟

من معمولا برای کیکها فانتزی با 4 تا پاکت کار میکنم و بعد از فرم گرفتن اسانس میزنم و میریزمشون توی کاسه های کوچیک و هر کدوم رو یک رنگ میکنم. یه کاسه اش هم با پودر کاکائو قهوه ای میکنم

ممنونم عزیزم .پس باید بعد از فرم گرفتن خامه پودر و اضافه کنم.

سلام..دستور شما رو دنبال کردم اما خامه م نگرفته و آبکیه:( کاری هست بشه تو این شرایط کرد که خامه رو درست کنم؟

معمولا اگه نكات رو رعايت كنيم اين مشكل پيش نمياد. ولي اگه وا رفت و آبكي شد ديگه درست نميشه چون بافتش عوض ميشه
يكي از شرايطش اينه كه از اول خامه آب نداشته باشه و قالبي توي ظرف خالي شه و دوم اينكه خوب تگري شه
در اين صورت ديگه شل نميشه
ايشالا درست ميشه. موفق باشيد

طیبه عزیزم سلام. من یه سئوال راجع به خامه فرم گرفته دارم. من دبل کریم خریدم که روش نوشته بود for pouring and whipping
این خامه خیلی شله و فقط یه کم از شیر غلیظتره. توی فریزر گذاشتمش تا حسابی خنک شد بعد که حدود هفت هشت دقیقه زدمش شروع کرد به سفت شدن و بعد از اون در عرض یک دقیقه اینقدر سفت شد که دیگه همزن بزور توش میچرخید.
بخاطر همین وقتی برای رولت خامه ای یا کیک تولد و ازش استفاده میکنم خامه اش خیلی سفته و انگار که مونده است و خیلی منسجمه. من دلم میخواد یه کم پوک بشه.
یه بار هم بدون توی فریزر گذاشتن درستش کردم ولی هر چی زدم یک ذره هم سفت نشد.
میشه لطفا راهنماییم کنی که چطوری میتونم خامه فرم گرفته بهتری داشته باشم؟
مرسی از لطفت

بله اين مدل خامه ها فقط با هم زدن فرم ميگيرن
من خودم هم توي چند پست با عكس شيوه استفاده اش رو گفتم
كيك رنگين كمان رو با همين مدل خامه تزئين كردم

فريزر نميخواد
من از توي يخچال در ميارم و بازش ميكنم و ميريزم توي كاسه و هم ميزنم
كم كم فرم ميگيره
نيازي نيست به مقدار زياد هم بزنيد
همين كه به مقدار مورد نظر شما فرم گرفت دست نگه داريد
هرچي بيشتر بزنيد خب سفتر ميشه
پس كم بزنيد

شكر هم نميخواد
سريع و راحته
بله براي رولت خوب جواب ميده
پس كافيه هم بزنيد و تيست كنيد تا به سفتي مورد نظر برسيد

سلام
من خارج زندگی می کنم از این خامه صورتی ها نداریم می تونم با ویپینگ کریم همین کارو بکنم؟

خير عزيزم كافيه پاكت رو از يخچال بيرون بياريد و توي ظرف ريخته و با همزن بزنيد تا فرم بگيره

و البته توي پست كاپ كيك نهنگ كه پرسيده بوديد بيشتر توضيح دادم

یعنی من عاشقتم طیبه جون :))))))))))
اصلا فکر نمی کردم خامه صبحانه اینقدر خوب فرم بگیره چند بار قبلا امتحان کرده بودم و هر بار خامه  تبدیل به شیر می شد و من نا امید:((((
وقتی لینک دستور رو دیدم به خودم گفتم این یکی رو هم امتحان کن با وجود اینکه عکسها رو نمیشه دید ولی ......به نظرم توضیحاتتون کافی و کامل بودن
اینقدر خامه خوب فرم گرفت و عالی شد و من ذوق زده! که یادم رفت ازش عکس بگیرم:(

خيلي خيلي خوشحالم كه موفق شديد

و عكسها رو مجددا آپلود كردم

ممنون و باز هم ذوق زده شدم چون می تونم عکسها رو ببینم :*

 سلام طیبه جون
امروز یادم بود که از کارم عکس بگیرم من از خامه پگاه گلستان استفاده کردم و خوب جواب دادو خامه زده شده من بسیار پفکی و سبک بود و با خامه زده شده ایکه از قنادی می گرفتم خیلی فرق داشت

چه عكس زيبايي شده. جاي من خالي بوده بيام توت فرنگيهاش رو جدا كنم بخورم
:D
بله موافقم. و البته آدم مطمئنه كه داره خامه خوب ميخوره و عذاب وجدان نميگيره

ممنون شما لطف دارید واقعا جاتون خالی ...روزهای اردیبهشته و پر از توت فرنگی:)))
حیف که خیلی فاصله داریم والله یه توت فرنگی پارتی راه میانداخیتم ;)

سلام . ممنون به خاطر این همه وقتی که میذارید و زحمتی که میکشید


شما اینجا نوشتید از بلندر اینا نمیشه استفاده کرد چون توش هوا نمیره ..
میخواستم بپرسم از استند میکسر چطور ؟؟.... اخه اون مثل همزن دستی انگار
توش هوا نمیره ؟    و اینکه گفتید حجمش 6 برابر میشه ولی مال من 2 برابر شد
... اینکه حجمش باید خیلی باشه رو باید مرجع قرار بدیم یا همینکه مثل مال
شما جای پره هام روش موند کافی هست ؟ .

ی سوال دیگه هم دارم با عرض شرمندگی .... اگه بخواهیم امروز خامه رو فرم بدیم ولی فردا روی کیک بذاریم ..باید خامه رو توی فریزر بذاریم یا یخچال هم میشه  ؟؟؟؟ از هر دوتاشون که در اوردیم دوباره باید 15 دقیقه هم بزنیم تا حالت فرم گرفته پیدا کنه و بشه با ماسوره باهاش گل زد ؟؟؟

هر مدل همزن كه باعث بشه هوا توش بره جواب ميده
اگر فكر ميكنيد كه با بلندر هم به نتيجه مطلوب ميرسيد پس مشكلي نيست

خير همين كه سفت بشه و بتونيد بهش فرم بديد و توي تزئين ازش استفاده كنيد كفايت ميكنه
لازم نيست به حجمش توجه كنيد

توصيه من اينه كه خامه رو همون موقع تزئين فرم بديد
يعني از كمي قبلش توي فريزر بذاريد بعد شروع كنيد به هم زدن
فرم كه گرفت كار تزئين رو شروع كنيد
از روز قبل انجامش نديد

طیبه جون من جون می کنم تا بخوام خامه فرم بدم
یه روز میشه
یه روز نمیشه

یه بار همون خامه فرم گرفته که تو فریزر گذوشتم دیگه فرم نمی گیره
کلا پدرم درمیاد
با اینکه خونه ی ما از شما گرمتر نیست ولی با این روش شما اگه بازم رو ظرف یخ نذارم فرم نمی گیره

یه بارم خامه فرم داده امو گذوشتم تو یخجال تا یه ربع بعدش کیک و تزیین کنم که وا رفت

حالا یه کمک میشه خامه رو با پودر خامه قاطی کرد و فرم داد(به جای آب یا شیر)
برا تیرامیسو خوب میشه یا مزه اش بد میشه؟

قلقش توي تگري شدنشه
اگه درست تگري و يخ زده نباشه اصلا فرم نميگيره
پس اون اولش رو بايد يه كم بهش دقت كنيد
بعد من متوجه شدم مثلا مارك ميهن جواب نميده
ولي كاله و پگاه هميشه جواب ميده
نشونه اش هم اينه كه خامه قالبي از پاكت بيرون بياد

نه روي يخ گذاشتن كمكي نميكنه

بله من خودم اينكار رو ميكنم و ميشه 
منتها مارك دريم ويپ
پودر خامه هاي ديگه رو امتحان نكردم
اگه يه زماني امتحان كردم اطلاع ميدم

سلام طیبه جان من دیروز میخواستم خامه فرم گرفته درست کنم +کیک .کیک را درست کردم وخوردیم خامه هنوز تگری نشده بود(دمای فریزر منفی 15 درجه بود)وقتی هم که تگری شد و شروع به زدن کردیم 20 دقیقه زدم ولیهیچ تغییری نکرد حجمش بیشتر شده بود ولی فرم نمی گرفت (قدرت همزن 250 وات)آخرش هم دوباره گذاشتم فریزرنمیدونم چکارش کنم دور بریزم یا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام اینو یادم رفت بنویسم که در آخر کره آب شده اضافه کردم چون یادم اومد بعضی آشپزا تو تلویزیون می گفتند به خامه صبحانه سرشیر اضافه کنید برای چربتر شدنش و ظرفم را روی یخ هم گذاشتم ولی فایده ای نداشت.

سلام عزيزم خوبي ممنونم از توضيحاتتون. من طبق گفته هاي شما عمل كردم خامه كاملاً تگرگي شد و 30 دقيقه با همزن زدم ولي مثل شير شد اصلا فرم نگرفت حتي يخجال هم گذاشتم نميشه مثل آب شده خودش هم خامه اي كه استفاده كردم پگاه بود. ميشه منو هم راهنمايي كنين ممنون ميشم

يادمه بچه كه بودم كره رو تجربه كردم و هيچ كمي نميكنه. سرشير چرا چون چربيش بيشتره
روي ظرف يخ هم اصلا فايده نداره

دو حالت وجود داره
اول اينكه بايد تگري تر از اين حرفها ميشده
يعني با چنگال هم ميزديد و ميذاشتيد همه جاش تگري شه
دوم : اصلا جنس خامه اش فرق ميكرده. يك سالي هست كه متوجه شدم مثلا خامه مارك ميهن مناسب اين كار نيست 

ميتونيد توي دسرها ازش استفاده كنيد يا موس درست كنيد
ولي ديگه فرم نميگيره متاسفانه

پگاه بود يعني وقتي پاكت رو باز كرديد قالبي از پاكت بيرون اومد؟ اگر بله. پس از جنس خامه نبوده
اگر از خامه نبوده پس بايد بيشتر به خامه توي فريزر فرصت بديد
متاسفم كه تجربه موفقي نبوده. انشالا درست ميشه

سلام ضمن تشکر از توضیحاتتون می خواستم بدونم سرعت همزن درنتیجه کار تاثیر داره یا نه؟؟؟؟ باید با دور کند هم زد یا دور تند؟؟؟؟
ممنون از راهنمایی تون

سلام
ممنون از توضیخات اما اگر بفرمایید با دور کند یا دور تند چه مدت هم زدید فکر می کنم دقیق تر و کارسازتر است. ممنون
موفق باشید

من هميشه با حداكثر قدرت همزن هم ميزنم
زمانش هم حدوديه
معمولا به زمان توجه نميكنم بلكه به شكل و فرم خامه دقت ميكنم
وقتي خوب فرم گرفت ديگه هم نميزنم

من خامه پگاه رو داخل یه ظرف در بسته ریختم،تا2روز آب اضافیش رو دور ریختم
روزسوم یه خامه سفت داشتم،با پودر قند قاطی کردم وبقیه مراحل رو انجام دادم
بعداز 10دقیقه فرم گرفت وبلافاصله کیکم رو باهاش تزیین کردم،عالی بود
البته فرداش اضافه کیک خیلی بهتر بود،خامه روش خیلی پفکی تر بود
من وسطای مرداد این خامه رو درست کرم
خیلی خوب بود
سپاس

مرسي كه تجربياتتون رو به اشتراك ميذاريد
انشالا هميشه موفق باشيد

سلام . امتحان نکردم ولی باید روش جالبی باشه .ممنون

سلام من این روش رو امتحان کردم تا اونجایی که جای پره های همزن روش میمونه ولی هنوز شله جواب میده ولی از اون به بعد شل میشه و آبکی آبکی میشه ولی حجمش زیاد میشه و توش هوا هم میره ولی شل میشه چی کار باید بکنم
یه جا هم خوندم که میشه تو خامه سفیده ی تخم مرغ زده شده ریخت میشه توضیح بدین ؟

خيلي جالبه كه اين رمزش به اون درجه تگري بودنشه
اي كاش ميتونستم حضوري نشونتون بدم
انشالا كه موفق ميشيد

بله من ساليان سال با اون شيوه كار ميكردم
به اين ترتيب كه ميومدم پودر خامه و پودر قند و آب تگري رو روي ظرف آب يخ اينقدر ميزدم كه فرم بگيره
سفيده تخم مرغ رو با پودر قند  اينقدر ميزدم تا كاملا سفت شه
بعد هر دو رو فولد ميكردم و باهاش تزئين ميكردم
با اسانس فراوان بوي سفيده هم خودش رو نشون نخواهد داد

سلام
من که هر کار کردم نشد
اعصابم داغون شد...............

فقط بايد كاملا تگري شه هيچ رمز و رازي نداره
من ساليان ساله دارم به همين شيوه عمل ميكنم. خيلي خيلي زياد خامه فرم دادم و فقط تو عمرم يكبار نا موفق بوده اونم وقتي بوده كه با يه خامه كار كردم كه توضيحش رو اونجا نوشتم
من مطمئنم اگر درست تگري شه فرم ميگيره

سلام عزیزم حالتون خوبه، خیلی ممنون از وبلاگ واقعاً خوبتون.من امروز با این روش که گفتین خامه رو زدم بعد یه مدتی حدود یک ربع تا 20 دقیقه خامم تا یه حدی سفت شد ولی چون گفته بودین خیلی باید زد در حدی که همزن داغ میکنه منم تا تونستم زدمش ولی سفت که نشد هیچی آخرش به آب و کره تبدیل شد ، خیلی ناامید شدم ،تو بیست دقیقه هم میتونه بگیره؟اگر آب خامه رو جدا کنیم تآثیری داره.البته من از خامه پگاه استفاده کردم قالبی هم دراومد ولی نسبتاً خامه سفتی نبود؟میشه مثل ماست چکیده کمی آب خامه رو گرفت؟

سلام شف طیبه عزیز،خوبید؟طیبه جون توی این روش ،اضافه کردن ژلاتین میتونه به فرم گرفتن بیشتر کمک کنه یا بد میشه؟اگه خوبه چه مقدار و به چه صورت باید اضافه کرد؟و یه سوال دیگه طیبه جان، برای اینکه آب اضافی خامه کاملا گرفته بشه میشه از همون روش ماست چکیده استفاده کرد؟(یعنی چندساعتی بذاریم روی دستمال آشپزخونه و...؟) ممنون از وقتی که میذارید.انشالا موفق باشید.

بله اصلا نبايد آب داشته باشه
قبلا منم آبش رو ميگرفتم اما چند ساليه خامه هايي كه استفاده ميكنم اصلا اصلا آب ندارن
پس حتما آبش رو بگيريد
بذاريد خوب تگري شه
زمان هم نگيريد روي غلظت پيش بريد. زمان مهم نيست

من توي موس كيك شيوه تركيب ژلاتين با خامه رو گفتم
بله ميتونيد همون روش رو استفاده كنيد

 سلام طیبه جان  من چند وقتیه که با سایتت آشنا شدم کیف میکنم کاراتو میبینم هی نگاه میکنم میگم آفرین!!!!!منم خامم شد مثل شیری که توش کره ریختی تیکه تیکه شد برید میشه برای شکر زیادش باشه؟چیکار کنم کیکم قله ایی نشه؟  

دوست عزیز،

بهتون پیشنهاد می کنم دوباره قسمت کامنتهای این پست رو بخونید.

شف بارها متذکر شدن، راز این خامه در تگری بودن خامه است.

در مورد قله ای نشدن کیک هاتون  هم شف در موردش کامل توضیح دادن. ازتون خواهش می کنم مبحث کیک ها رو مطالعه کنید.

اگر در اون قسمت به جواب مورد نظرتون نرسیدید، حتما اطلاع بدید تا براتون توضیح بدیم.

سلام شف طیبه عزیز من این مدل خامه فرم گرفته رو درست کردم
ولی از دستم در رفت اینقد زدم دوباره آب شد
یعنی فکر میکردم هنوز درست نشده ولی وقتی به خودم اومدم که دیدم دوباره داره آب میشه
خلاصه اینکه خراب شد
حالا من باهاش چیکار کنم؟؟؟؟؟

چند راه داره
باهاش گنش درست كنيد
در كيك كيت كت توضيحش دادم
پاناكتا درست كنيد
كرم بروله دست كنيد
بستني درست كنيد
سس كاراملي درست كنيد
گزينه ها زيادن
فقط ديگه فرم نميگيره

وای مرسی شف طیبه عزیز
فکر نمیکردم به این سرعت جوابم رو بدید
آخی عین این بچه ها ذوق کردم که جواب دادید بینهایت ممنونم
اشتباه کارم این بود که ساعت گرفتم به جای اینکه به خامم نگاه کنم
میتونم بگم خامم در عرض 15 دقیقه فرم گرفت ولی من گیر دادم به 20 دقیقه 1 دقیقه بعدش وا رفت
خوبم گذاشته بودم تگری بهشه واسه همین فکر کنم زود فرم گرفت
فقط اینکه حجمش ابه نظر من اینقد زیاد نشد...البته من از 1 پاکت خامه استفاده کردم
بهرحال بازم ممنون بازم سعی میکنم امیدوارم این دفعه درست از آب دربیاد

سلام طیبه جان
خوب من هم برای تجربه ساخت خامه فرم گرفته در خانه اینطوری پیش رفتم(البته در دورانهای قدیم یه چند باری برای این کار با همون روش کاسه یخ اقدام کرده بودم ولی بی فایده بود):
اول خامه ام پگاه بود
دوم یه چند قطره ای آب داشتن که جداشون کردم
سوم قالبی افتاد توی کاسه
چهارم حدود 3 -4 ساعتی طول کشید تا تگری بشه ولی نه کاملا تگری البته با توجه به عکسی که شما گذاشته بودید مال من سفتیش کمتر از عکس شما بود(میخواستم کیک رو تزیین کنم معطل این بودم دیگه بیخیال شدم رفتم برای همزن(
پنجم درِ آشپز خونه رو باز کردم ایستادم جلوی جریان هوای سرد و شروع کردم به هم زدن
ششم 15 دقیقه طول کشید تا قشنگ فرم گرفت. حجمش تقریبا 5 برابر شد
همون اول یه شکوفه باهاش زدم عالی بود
هفتم متاسفانه بعد از 20 دقیقه که توی دمای محیط موند شل شد. دیگه غلظتش در حد شکوفه زدن نبود فقط میشد باهاش روکش کنی یا فیلینگ بزنی
هشتم طعمش فوق العاده بود

طیبه جان یه سوال:
پروسه درست کردن این مدل خامه فرم گرفته مثل درست کردن بستنی میمونه. یعنی در واقع با همزدن با چنگال توی اینتروالهای معین هوا رو وارد خامه میکنیم تا زمانیکه سفت سفت بشه. از اون طرف وقتی میخوایم با خامه قنادی های آماده کار کنیم(این خامه ها سفتن عین سنگ) باید بزاریمشون بیرون تا یه کمی آب بشن و یا به عبارتی غلظتشون در حد بستنی بشه بعد بزنیمشون.
سوال من اینه:
میشه این خامه رو فقط تا مرحله قبل از زدن با همزن الکتریکی پیش ببریم(یعنی تا وقتی که کاملا تگری بشه) بعد بزاریمش توی فریزر بمونه تا هر وقت که خواستیم استفاده کنیم (به عبارتی عین بستنی باهاش رفتار کنیم) بعد موقع استفاده بیاریم بیرون یه کمی شل بشه اون موقع با همزن بزنیمش تا پف کنه وحجیم بشه؟

معمولا وقتي با ميزان كم كار ميكنيم همينطوره. با 400 ميل معمولا هم بيشتر هم سريعتر فرم ميگيره
بله من خودم به ساعت نگاه نميكنم معمولا به دو دليل يكيش اينه كه عصبي ميشم كه نكنه همزنم بسوزه

من با اون شيوه كاسه يخ هم جواب ميگيرم منتها فقط تو زمستون و تازه عالي هم فرم نميگيره
اين ولي هميشه واسه من جواب ميده
بله بعضي وقتها بسته به جنس خامه و ظرفش و شرايط فريزر خيلي طول ميكشه
منتها من قلقش دستم اومده
ميريزم توي سيني هاي استيل
يه لايه نازك
بعد مرتب بهش سر ميزنم كه يك تيكه نبنده و تگري شه
اين سرعت رو بسيار بالا ميبره و ديگه سر كار نميذاردم
و هميشه هم جلوي كولر ميشينم

 در مورد يخ  زدن
والا من تجربه اي كه دارم اينه كه توي فريزرم وقتي ميمونه بيش از حد سفت ميشه بعد مجبورم با كارد بزرگ و چكش بيافتم در وقتش تا تيكه هاي كوچيك توليد شه
ولي بعدش ديگه درست فرم ميگيره
حالا من چون هدفم اين نبوده كه كلا فريز شده اش رو داشته باشم و از دستم در رفته بوده پس فكري براش نكردم. ولي شايد شما بتونيد خيلي نازك پهنش كنيد و فريز كنيد يا اينكه توي قالبهاي يخي كه به شكل دونه انگور هستن يا قالبهاي مشابه فريزش كنيد كه راحت تيكه شه
تنها نكته اش به اينه كه مثل اون خامه قنادي نبايد يخش باز شه. بايد حتما تگري باشه

مرسی خانم عزیز و با حوصله طرز تهیه نوشتاریت فوق العاده بود اینکه هیجی کم نزاشتی و بهترین صفحه واسه خامه ای بود که باز کردم و ازت خیلی ممنونم که این همه حوصله بخرج دادی
خسته نباشی

سلام مجدد
یه سوال 
باید تمام خامه تگری شه؟
یا همین که اطرافش نگری میشه و میاریمش وسط باید کارو شروع کنیم؟
آخه من برای باردوم هم ناموفق بودم

سلام دوباره شف طیبه عزیز
یه سوال 
باید تمام خامه تگری شه؟
یا همین که اطرافش نگری میشه و میاریمش وسط باید کارو شروع کنیم؟
آخه من برای باردوم هم ناموفق بودمسوال دوم با همزن غداسازم میتونم این کارو بکنم؟عکسش رو گذاشتمآخه از کت و کول افتادم 25 دقیقه زدم نشدفکر کنم خنگی از منه .و فوت کوزه گری رو نگرفتمخامه تگری شده بود ولی هنوز کمی توش خامه شل هم بود

ویرایش
پاسخ

یه سوال دیگه:
حتما شکر باشه؟
پودر قند نمیشه؟

شف طیبه جون چرا جوابمو نمیدی؟

نه نه باید حتما همه اش تگری شه
دور از جون
نگران نباشید رمزش همینه که همه اش تگری باشه
کلش
بله با این مدل پره میشه

شرمنده دسترسی به اینترنتم محدودتر شده

واي خيلي خوب توضيح دادين .... باورتون نميشه تا حالا هيچ كس به اين واضحي نگفته بود .... مرسي عزيزم عالي بود

سلام. یه سوال اساسی دارم طیبه جون
امروز اومدم خامه بزنم. با کلی اعتماد به نفس
همه ی این مراحل هم به نظر خودم کامل انجام دادم
اما در نهایت یه ظرف خامه ی شل شل تحوبل گرفتم.اما واقعا چرا؟ خامه پگاه بود و ظرفم پیرکس.هر دفعه که از فریزر دراوردم و زدم شل تر شده بود. 
واقعا می خوام علتشو بدونم.ممنون می شم راهنمایی کنید

خیلی خیلی خیلی قشنگو واضح توضیح دادید بی نهایت ازت ممنونم من اولین باره میخوام خامه فرم گرفته درست کنم امیدوارم خامم عین واسه شما دربیاد اما من همیشه بدشانسم واسم دعاکنید خوب بشه مر30 مر30 مر30 بوووووووس

انشالا که موفق میشید

تنها رمزش اینه که همون اولش کاملا تگری شه
یه کم زمان میبره ولی بعد نتیجه اش لذت بخشه

 واقعا" دستت درد نکنه خیلی گشتم که روش درست کردن خامه رو پیدا کنم بهترین روش وفقط روش شما بود باز هم ممنونم


مسعود از آبادان
اگه فیس بوک دارین این پیج منه دوست داشتید یر بزنید همش غذاست

https://www.facebook.com/shqGhdha

انشالا كه در كارتون موفق باشيد

یعنی حدودا چند دقیقه برای تگری شدن لازمه؟

دوست عزیز،

زیر عکس پنج و شش شف در مورد زمانش نوشتن.

سلام طیبه جان من  با خامه دادمداران درست کردم چون پگاه یا کاله گیرم نیومد بجا20 دیقه گذاشتم2ساعت توی فیریز موند بعدرفتم توتراس توهوای خنک 5دیقه باهمزن زدم بعد دوباره گذاشتم توی فیریزبعددوباره زدم3باراین کارو تکرار کردم وقشنگم فرم گرفت ولی بازم طمع کردم وباز گذاشتم فیریز وبعدبازم زدم ولی اینبارخامم اب شدودلمه دلمه شدوازهم برید حالاموندم چکارکنم البته گذاشت فیریز تا دوباره یخ بزنه ولی نمیدونم بعدش چکارکنم ممنون میشم کمکم کنیو راه حلشو بهم بگی 

طیبه جان چرا جوابمو نمیدی کارم خیلی گیرکرده
 

طیبه جان چرا جوابمونمیدی کارم خیلی گیر کرده

 دوست عزیز،

شف نمی تونن هر روز وارد سایت بشن و به سوالت دوستان جواب بدن.

در مورد سوالتون هم پایین جواب می دم.

 این مشکل شما رو بعضی از دوستان دیگه هم داشتن متاسفانه. اگر قسمت کامنت ها رو بخونید، توصیه شف به این دوستان رو می تونید بخونید.

قسمت کامنت های این پست خدا رو شکر پر هست از تجربیات دوستان دیگه و من مطمئنم شما با استفاده از اونها کارتون راه می افته.

يكي از خواص خامه به اينه كه اگر از يه حدي بيشتر هم زده بشه تبديل به كره ميشه
اين رو ديگه نميشه كاريش كرد يعني خامه تون به اين مرحله كه برسه به قول خودتون ميبره
ميتونيد توي رسپيهاي ديگه از اون خامه استفاده كنيد
موفق باشيد

من1بسته خامه رو حدود1ماه پیش گذاشته بودم فریزتا برای رولت
همیشه خامه تگری داشته باشم

اینم از عکسش
برای چندمین بار خوب در اومد
سپاس

به به چه خوب فرم گرفته
احسنت بر شما

طیبه جان من همین چندروز پیش خامه کاله 30 درصد گرفتم (4 بسته) بعد باشکر گذاشتم توی دوتا ظرف استیل تو فریزر ،البته چندساعت طول کشید تا به نظرم به اون مرحله تگری رسید،ریختمش توی یه ظرف پیرکس ولی هرچی زدمش(حدودا 25 دقیقه اگه بیشتر نه) آنچنان فرم نگرفت ،ترسیدم بیشتر بزنم کره بشه.حالا نکته جالب اینجاست که من تابستون برای اولین بار از روش شما استفاده کردم با خامه صبحانه پگاه 30 درصد(الان همه خامه های پگاه 20 درصد شده منم باکلی گشتن کاله 30 درصد گرفتم که مثلا بهتر فرم بگیره) تازه اون موقع 3 بستشو توی یه ظرف پیرکس ریختم بعد از کلی موندن تو فریزر اونقدری که این دفعه سفت شد نشده بود ولی چون عجله داشتم آوردمش بیرون و زدمش که خیلی بهتر از الآن فرم گرفت وسفت شد(البته شاید اگه اون موقع هم بیشتر میزدمش سفت تر میشد ولی بازم ترسیدم کره بشه!!) این بار مطمئن بودم که خیلی بهتر میشه ولی نشد نمیدونم چرا؟طیبه جان میشه نظرتونو بگید؟نمیدونم کییفیت خامه هاعوض شده یا...؟وقتی میخواستم بریزمش توی ظرف به راحتی خامه پگاه بیرون نیومد و مثلا دو تیکه شد ولی بازم قالبی بود که البته من سرشو بازتر کردم وپاکت بعدی قالبی بیرون اومد ویه چیز دیگه اینکه هر 10 دقیقه یکبار که همش میزدم میدیدم که ظاهرا تیکه های چربی توشه که فکر میکنم دفعه پیش برای اون یکی خامه اینطور نبود ولی مطمئن نیستم؟؟) طیبه جان با همین خامه های 20 درصد پگاه هم میشه؟یه خواهش دارم ازتون،ممکنه اگه کیفیت فعلی این دو مارک رو برای این روش چک کردید(با درصد چربی مربوطه) به ماهم اطلاع بدید که بدونیم برای دفعه بعد کدوم بهتره؟خیلی خیلی ممنون میشم از لطفتون.موفق باشید.

salam tayebe jan,dore hamzan chetor bayad bashe?aval arum bad tond ya az hamun aval tond ya kolan arum?

حالا فرق بین خامه تگری و یخ زده رو فهمیدم
خامه تگری2برابر خامه یخ زده پف میکنه
سپاس

برای بار دوم درست کردم و عالی شد. خیلی ممنونم :))

چطوری میشه تو این شایت عضو شد؟آخه اونجا که نوشته عضویت،غیر فعاله لینکش

 میشه لطفا بگید از چه مارکی با چه درصد چربی استفاده کردید؟چقدر طول کشید تا تگری شد و آیا میشه با ماسوره باهاش کار کرد؟خیلی ممنون از لطفتون.

طیبه جان ببخشید که زیاد میام ومزاحم میشم،میدونم که سرتون شلوغه  ومنم با این سوالا وقتتونو میگیرم ولی دوست دارم شما راهنماییم کنید.طیبه جون من طعم خامه های صبحانه رو از همش بیشتر دوست دارم وبه نظرم فقط اینا طعم خامه واقعی رو دارن به خاطر همین دوست دارم همینارو بتونم خوب فرم بدم در حدی که بشه با ماسوره باهاشون کارکرد ویا مثلا توی روشی که برای کیک آقای پوه گفتید.حالا با توجه به خامه های الآن(سوال مربوط بهشو پایین تر پرسیدم) اگه بخوایم یه خامه سفت داشته باشیم من دیدم که توی بعضی از کامنتا فرموده بودید بعضی وقتا با پودر خامه دریم ویپ مخلوط میکنید،میشه لطف کنید وبگید به چه نسبت وچه روشی ودر کدوم مرحله این کارو میکنید و مهمتر اینکه طعم خوبشو حفظ میکنه؟شف جان این پودر خامه رو از لوازم قنادیای بوشهر میگیرید(چون من اینجا توی شیراز از همه میشنوم که توی لوازم قنادیا به صورت فله هست ومارک خاصی نداره البته خودم نخریدم،خواستم بدونم چه جوریه)؟؟یه چیزی که هست اینکه وقتی بخوایم توی تزیین وفیلینگ از موس شکلات استفاده کنیم حتی اگه خامه خیلیم سفت نباشه وقتی با مخلوط شکلات وژلاتین که به واسطه ژلاتین سفت شده مخلوط میشه سفت تر میشه،ولی من نمیدونم اگه بخوایم فقط خامه و ژلاتین رو با هم ترکیب کنیم و بزنیم که خامه سفت تر بشه (توی این روش) به چه نسبتی و در کدوم مرحله باید این کارو انجام بدیم؟بازم خیلی معذرت میخوام بابت این همه مزاحمت.از دست ما فقط دعا کردن برای شما برمیاد.ایشالا همیشه موفق باشید.

 خدا عمرتون بده که خبر موفقیتتون رو در امر خامه زدن
اینجا مطرح کردید.

 باشه که دوستای دیگه امون که هنوز با فرم دادن خامه مشکل دارن، با کامنت هایی مثل کامنت شما تشویق بشن.

خسته نباشید.

 دوست عزیز،

اگر سوالتون مربوط به پست هست، درصد خامه اش 30 در صد بوده، همونطوری که در تیتر پست هم عنوان شده.

در مورد زمان هم شف در خود پست کامل توضیح دادن و دوستان هم تجربه هاشون تو این زمینه رو در قسمت کامنت ها نوشتن.


در مورد کار کردن با ماسوره هم می تونید مثلا به کیک رنگین کمان شف مراجعه کنید.

 پگاه بود،25درصد،تازه قالبی هم جدا نشد یک مقدارشل تر از دفعات قبل بود
حدود1ساعت برای تگری شدن وقت گرفت
دقیقه10با دور4همزن غذاساز زدم
در مورد ماسوره هم خوب من تا حالا استفاده نکردم

بله من با 20 درصد کار کردم اصلا سفت نمیشه
چربی خیلی مهمه
جالبه بدونید همین پگاه 30 درصد هم که روش نوشته 30 اگه خوب بپردید یه جایی ریز مهر کردن 20
کاله ولی همه جاش نوشته 30
من هنوزم با موفقیت انجامش میدم
منتها چون اینا استانداردی ندارن این احتمال رومیدم که چربیش کمبوده و واسه همین دچار مشکل شدید

درهر حال براتون آرزوی موفقیت دارم

جالبه من دوستای نزدیکم همیشه موفق میشن
باز خدا رو شکر

شما الان عضو هستید که

بله شیراز هست
سوپر سروش داره
مارک دریم ویپ
هیچ دردسری نداره
یه پاکت خامه و یک بسته دریم ویپ رو با دور تند میزنیم در جا سفت و عالی میشه
طعمش هم دقیقا همون طعم عالیه

بله زیاد مهم نیست که سفت شه و میشه با همون غلظت کار کرد
بله به مراتب سفت تر میشه چون ژلاتین در اثر سرمای خامه میبنده

عزیزم خامه ی فریز شده ات رو چه جوری استفاده کردی ؟

 پس طیبه جون اگه خامه سفت شد میشه در روش کیک آقای پوه  از خامه و کیک اسفنجی استفاده کرد؟

 خامه وشکر رو قاطی کردم وتو ظرف در بسته گذاشتم فریزربعد از1ماه
برای استفاده چند دقیقه گذاشتم تو محیط،بعدش هم با همزن زدم
نسبت به خامه تگری کمتر پف میکنه

 دوست عزیز،

اگر کامنت های پست کیک آقای پوه رو مطالعه کنید، شف در جواب دوستانی که سوال مشابه شما رو داشتن، کامل توضیح دادن.

سلام طيبه جوووون.... ممنون بابت آموزش بسيار خوبتون... من هم اين خامه رو درست كردم .اما متاسفانه با خامه پگاه كه روش حك شده بود 20 درصد.
با بسم الله كارم رو شروع كردم.ميخواستم از پس اين كار بر بيام .زمانش طول كشيد تا تگري شد.بعد هم گذاشتم تو فريزر موند تا 20 ساعت بعد كه شروع به همزن زدن كردم... در هواي كاملا سرد رو تراس خونه..خوب بود اما خيلي خوب فرم نگرفت.بعد هم شل شد.چون مجبور شدم دو بار با همزن بزنم.اين عكس هم واسه دفعه اول بعد از هم زدن هست

از روي عكس كه مشخصه قشنگ فرم گرفته

ولي من خودمم با اين خامه 20 درصد كه كار كردم اصلا از ميزان فرم گرفتنش راضي نبودم
همون بار آخري بود كه خريدم
اصلا واسه اين ساخته نشده
اينه كه هر چي 30 درصد ميبينم انبار ميكنم واسه روز مبادا

ببخشد من اين سوال شايد تكراري را ميپرسم ولي چون تازه كار هستم اطلاعي ندارم ،ان خامه اي كه با سفيده تخم مرغ درست ميشه چي هست و چه كاربردي دارد ؟ 

مرسي طيبه جون...از اوضاع بازار پيداست كه بايد دست به احتكار خامه 30 درصدي بزنيم...
منم از اون روز به بعد دو سه بسته ديگه كاله 30 در صد خريدم تو يخچال گذاشتم...بايد آماده شون بكنم و تو فريزر نگهداري شون كنم ..
بازم ممنون بابت آموزش،  چون  واسه من كه تو شهرستان كوچيك خامه قنادي هيچ جاي شهرم  ندارن
بسيار بسيار واجب و حياتي بود .ديگه از اين به بعد ميتونم كيك خامه اي هاي خوب وخيلي چيز هاي ديگه رو درست كنم و در حسرت نمونم.تو اين ايام نزديكي شهادت امام رضا ع ازشون سلامتي و دل خوش  رو واستون ميخوام   

مرسي عزيزم

من خودم با وجودي كه اينجا ماركهاي مختلف خامه آماده موجوده اصلا نميخرم
نميدونم دلم راضي نميشه
ميگم حالا كه قراره كالريش رو مصرف كنم بذار يه چيز درست باشه

ولي حق با شماست آدم ظاهر رو بعضي وقتها بيشتر نياز داره اينه كه اون خامه ها هم لازم ميشن

كدوم خامه با سفيده تخم مرغ درست ميشه؟

سلام طیبه جون 
چند روزه شدیدا فکرم درگیر درست کردن یه کیک تولد خوشگل برای پسرم هستم.میخوام انشالله از یک خامه کاملا مطمئن استفاده کنم. شنیدم اگه خامه صورتی رو با پودر خامه  و پودر شکر بزنیم صددر صد جواب میده ولی روش کار و نسبتها رو نمیدونم. واقعا ممنون میشم اگه کمکم کنی. 
درضمن نزدیک خونمون هم یه لبنیاتی هست که خامه پرچرب داره ولی نمیدونم درصد چربیش چقدره. اگه روش مطمئنی برای فرم دادن اون خامه رو هم دارید بازم واقعا ممنون میشم. 

 دوست عزیز،

در کامنت های همین پست دوستان از شف همین سوال رو در مورد پودر خامه یا همون دریم ویپ کردن و شف پاسخ دادن.

اگر باز هم سوالی بود حتما بپرسید.

مروارید جان ممنونم. ولی منظور من . پودر خامه فله ای بود. که البته الان دیدم که طیبه جون نوشتن تجربه نکردن.  در مورد خامه باز پرچرب هم توی کامنتها ندیدم . بازم شرمنده که اینقدر سوال میپرسم. 

واقعا روش خوبیه طیبه جون. خیلی خیلی ممنون

 خواهش می کنم دوست عزیز.

در مورد خامه پر چرب باز:

من فکر نمی کنم این خامه ای که شما می فرمایید و در لبنیاتی به فروش می ره، بیشتر از 30 درصد چربی داشته باشه، چه بسا کمتر و در این صورت همون مقدار چربی خامه های پاکت صورتی رو داره.

هیچ چیزی جای امتحان کردن رو نمی گیره. شما با 200 گرم از این خامه ای که می فرمائید استارت بزنید و ببینید فرمش چطور می شه و همین طور با اون پودر خامه فله ای که می فرمائید یه امتحانی بکنید، همه اش رو هم در مقادیر کم. اینجوری استرستون برای تولد پسرتون هم کمتر می شه چون قبلش تمرین کردید.

موفق باشید.

طیبه جون شاید منظور رها جون رویال آیسینگ باشه. آخه آدم وقتی تازه کارو شروع کرده
به نظر شبیه خامه می یاد. نمی دونم. به فکرم رسید گفتم بگم. :)

طیبه جونم ممنونممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم بوووووووووووووووووووووووووووووووس 
اصلا باورم نمیشه. من اولین خامه فرم گرفته زندگیم و اولین کیک تولد رو با روش شما درست کردم. گرچه کیکم ظریف در نیومد ولی دوسش داشتم. واقعا دستت درد نکنه عزیزم. خدا بهت خیر بده وبهترینها رو توی زندگیت نصیبت کنه. امیدوارم همیشه سلامت و سربلند باشی
راستی میدونم که پوه رو خیلی دوست داری، از راه  دور به شما تقدیمش میکنم.
اینم از عکس کیکم

مروارید عزیزم ممنونم که منو راهنمایی کردی و از استرس نجات دادی. بوووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووس 

 به به. دستتون درد نکنه. خیلی عالی شده.

تولد کوچولوتون هم مبارک.

 خواهش می کنم عزیزم.

با دیدن عکس کیکتون خیلی خوشحال شدم و می دونم شف هم کلی ذوق زده می شن وقتی کیکتون رو ببینن مخصوصا با آقای پوه.

بهتون تبریک می گم که استارت رو زدید و فرم دادن خامه رو تست کردید.

خسته نباشید.

عسل جان ژله استفاده کردی؟

هلیا جون من از همون ژله نوشتاری که طیبه جون با نشاسته ذرت آموزش داده بودن استفاده کردم. با رنگ ویلتون هم رنگش کردم. فقط این ژله به نظرم زیادی ترش بود. البته من با آبلیموی خونگی شیراز درستش کرده بودم شاید یه دلیلش این بود که آبلیموش خیلی ترش بود

ممنونم مروارید جون

خیلی خوشگل شده. حتما امتحان می کنم. من یه بار پایپینگ رو درست کردم. با آب لیموترش. زیاد ترش نبود. نتیجه رو با شمام درمیون می ذارم. ممنون

البته دنبالش بودم كه امتحان كنم و نتيجه رو بگم
منتها دو بار رفتم لوازم قنادي گفتم پودر خامه نداريم
من شانسم همين مدليه
امتحان كردم تجربه ام رو ميگم

واي چه عالي
خيلي خوشحال شدم

آخي ناااااااااااااااااااااااااازي آقاي پوه
چه كلاه نازي هم داره
كااااااااااااااملا هم پوهي شده
خيلي عالي الگو رو منتقل كرديد
بسيار زيباست
و خيلي خيلي خوشحالم كه تجربه موفقي روي خامه داشتيد
چون من معتقدم طعمش از همه شيوه هاي ديگه فرم دادن خامه بهتره

خيلي خوشحالم كرديد

واقعا از همه چیز ممنونم عزیزم.مطمئنم که جواب این همه مهربونی رو از خدای خیلی خیلی مهربون میگیری. راستی من از الان غصم گرفته که تابستون نمیشه این مدل خامه فرم گرفته رو درست کرد. طیبه جونم اگه برات مقدور بود طرز فرم دادن خامه توی تایستون هم بهمون آموزش بدین خیلی خیلی ممنون میشم. 

man vagean asheghe honaretoon shodam dast marizad ahsant kheily khoshhalam ke site shoma ro didam binahayat mamnoonam

سلام
من تا حالا پودر خامه میگرفتم و باهاش خامه ی فرم گرفته ی خیلی خیلی کم شیرین (شیرینیش در حد همین خامه صورتی های آماده بود)درست میکردم
واسه کاری که میخوام انجام بدم خامه باید فرم گرفته باشه ولی همینجوری کم شیرین
حالا این پودرا خیلی گرون شده :(
میخواستم ببینم میشه خامه صورتی رو بدون اضافه کردن این همه شکر هم فرم داد؟

 دوست عزیز،

شف در جواب یکی از دوستان که در قسمت کامنت های همین پست همین سوال رو پرسیده بودن جواب دادن در صورت کمتر کردن شکر، خراب می شه.

:(
پس من چکار کنم ؟
آخه پودر خامه کیلو 43000؟؟؟؟
انصافه؟؟
من اینجوری دیگه نمیتونم کار کنم خوب :'(

«Oldest ‹Older   1 – 200 of 268   Newer› Newest»

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...